USTALANIE OJCOSTWA DLA CELÓW SĄDOWYCH

Ustalanie spornego ojcostwa dla celów sądowych wymaga protokolarnego (przy świadkach) pobrania materiału biologicznego (wymazu z jamy ustnej) przez uprawniony personel, z czym wiąże się konieczność osobistego stawienia (dzieco, matka, domniemany ojciec) w laboratorium. Pobranie może być również wykonane w jednej ze współpracujących z DNAi jednostek medycznych, rozmieszczonych na terenie całej Polski (kontakt).

Badanie dla celów sądowych może zlecić osoba prywatna za zgodą obydwu opiekuntów dziecka (rodziców) jak również sąd lub prokurator, na wniosek stron procesowych.

Protokolarne pobranie DNA, polega na bezinwazyjnym i bezbolesnym pobraniu wymazu nabłonkowych komórek jądrzastych z podpoliczkowej części jamy ustnej, który wykonuje uprawniona osoba w obecności co najmniej dwóch świadków (sąd wymaga potwierdzenia obecności przy pobraniu bezstronnych osób, którymi zwykle są pracownicy laboratorium lub inny personel medyczny). Protokół z pobrania DNA potwierdza tożsamość osób biorących udział w badaniu, po uprzednim ich wylegitymowaniu  (dowód osobisty, świadectwo urodzenia dziecka).

Laboratorium DNAi prowadzi analizy, zgodnie z międzynarodowymi standardami, a wyniki opiniuje biegły sądowy z wieloletnim stażem zawodowym. Ekspertyzy z badań genetycznych przesyłane są bezpośrednio na adres zleceniodawcy.

Schemat badań laboratoryjnych DNAi:

Schemat Badań Laboratoryjnych DNAi

 

Pełna oferta cenowa

Formularz zamówienia

Badanie ojcostwa dla celów prywatnych