Witamy Państwa w DNAi

Centralne laboratorium DNAi powstało w Krakowie w oparciu o wyłącznie polski kapitał i współpracę z licznymi jednostkami naukowo-badawczymi w Polsce i na świecie. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku badań genetycznych, laboratorium DNAi kładzie szczególny nacisk na zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług i pewność wydawanych ekspertyz. Celem DNAi jest stworzenie zaplecza technologiczno-naukowego, pozwalającego na opracowywanie użytecznych projekcji bioinformatycznych jak również tworzenie i wdrażanie nowych biotechnologii, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji wykorzystywanych w laboratoryjnej genetyce sądowej i medycynie molekularnej. 

W ramach podstawowej działalności DNAi, laboratorium specjalizuje się w badaniach genetycznych i biochemicznych z zakresu medycyny sądowej i kryminalistyki, w tym identyfikacji genetycznej i badań ojcostwa dla celów sądowych i prywatnych. DNAi oferuje także usługi naukowe w zakresie syntezy i analizy DNA, inżynierii genetycznej. Laboratorium zajmuje się również poszukiwaniem zastosowań i wdrażaniem w biotechnologii i medycynie nowych odkryć naukowych, wynikających z badań podstawowych genomu, transkryptomu i proteomu.

Laboratorium wyposażone jest w zaawansowaną, wysokorozdzielczą aparaturę, umożliwiającą prowadzenie badań genetycznych i biochemicznych. Zespół DNAi zajmuje się nie tylko wydawaniem profesjonalnych ekspertyz biegłych ale również wdrażaniem nowych technologii w zakresie badań wykorzystywanych w badaniach genetycznych zwierząt. Nowe technologie umożliwiają znacznie większą skuteczność i dokładność badań. Niezależnie od świadczonych usług, DNAi opracowuje i wdraża nowe produkty. Efektem pracy zespołu był projekt i wykonanie zestawów DNAiTest®, DNAiPak® jak również zestawów odczynnikowych, w tym przeznaczonych do analizy mitochondrialnego DNA ludzi i zwierząt oraz identyfikacji genetycznej roślin.

Doświadczenie naszych pracowników w zakresie biochemii, biotechnologii, diagnostyki genetycznej, medycyny molekularnej i medycyny sądowej, gwarantują doskonałą jakość prowadzonych analiz i pewność uzyskiwanych wyników. Badania genetyczne wykonywane są przez ekspertów z wieloletnim naukowym i diagnostycznym doświadczeniem, które wielokrotnie umożliwiło powołanie ich w charakterze specjalistów biegłych sądowych w dziedzinie badań DNA.

WIARYGODNOŚĆ

Miło nam Państwa poinformować, że Centrum Informacji Genetycznych DNAi w Krakowie uzyskało certyfikaty GEDNAP, które świadczą o najwyższym poziomie biegłości ekspertów laboratorium DNAi w zakresie metod i procedur wykorzystywanych w badaniach DNA oraz identyfikacji genetycznej i biochemicznej. Test GEDNAP [1,2] uznawany jest na całym świecie jako najbardziej wymagający sposób walidacji metod pracy laboratorium w zakresie medycyny sądowej i kryminalistyki.

 

 

 Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.