Ekspertyzy kryminalistyczne

W laboratorium DNAi zajmujemy się nie tylko wydawaniem ekspertyz biegłych ale również opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych w zakresie badań wykorzystywanych w kryminalistyce i medycynie sądowej. Dzięki naukowo-technologicznemu podejściu do badań jesteśmy zawsze o krok przed innymi jednostkami, które zajmują się wyłącznie analizą materiałów dowodowych i korzystają z zewnętrznych opracowań. Nowe technologie umożliwiają znacznie większą skuteczność i dokładność badań.

Współpracujemy ściśle z licznymi ośrodkami specjalizującymi się w badaniach daktyloskopijnych, traseologicznych, audiowizualnych, komputerowych, balistycznych, mechano-skopijnych. Stąd możemy przygotować dla Państwa skomplikowane, wielowątkowe ekspertyzy kryminalistyczne, wykonywane przez uznanych biegłych sądowych z wieloletnim stażem pracy. Wystarczy wysłać do nas materiał dowodowy lub poinformować nas o konieczności jego odbioru, a my już zajmiemy się resztą. Przygotowujemy skomplikowane, wielowątkowe ekspertyzy kryminalistyczne. Naszym największym atutem jest SZYBKOŚĆ I WYSOKA SKUTECZNOŚĆ badań. 

  • Oferujemy NAJKRÓTSZY CZAS REALIZACJI (zwykle, w standardowych ekspertyzach 10-15 dni), wysoką skuteczność  oraz czytelność wyników.
  • Nasz BIEGŁY SĄDOWY WYDAJE JEDNOZNACZNĄ EKSPERTYZĘ Z BADANIA,
  • Oferujemy NAJWYŻSZĄ NA RYNKU PEWNOŚĆ WYNIKU, dzięki rutynowo prowadzonej analizie układów STR oraz analizie mitochondrialnego DNA, umożliwiającego przeprowadzenie identyfikacji DNA nawet bardzo zniszczonych śladów. 
  • Gwarantujemy pełną ochronę danych osobowych i pełne bezpieczeństwo materiałów dowodowych.

Analizy kryminalistyczne z zakresu identyfikacji genetycznej i biochemicznej obejmują m.in. badanie DNA, oznaczanie rodzaju materiału: krew, ślina, nasienie, mocz, substancje narkotykowe itp. Badania genetyczne wykonywane są rutynowo na 15-19 somatycznych układach STR z możliwością rozszerzenia badań do 23 somatycznych układów STR a łącznie z analizą chromosomu Y aż do 41 układów STR.

Co ważne, wykonujemy również unikatowe w Polsce badania mitochondrialnego DNA (mtDNA), umożliwiające identyfikację genetyczną nawet przy bardzo zniszczonych mikrośladach biologicznych.

W badaniach wykorzystujemy technologie m.in.:

  • traceDNA® isolation Kit, zestaw umożliwiający wydajną izolację DNA z mikrośladów biologicznych, który zwiększa czułość i skuteczność badań do poziomu nieosiągalnego klasycznymi metodami oczyszczania DNA, stosowanymi w większości laboratoriów kryminalistycznych;
  • mtDNAtest®-human, zestaw umożliwiający identyfikację osób na podstawie mitochondrialnego DNA pozyskanego z nawet mocno zniszczonego materiału dowodowego;
  • mtDNAtest®-animal, zestaw umożliwiający identyfikację zwierząt na podstawie mikrośladów materiału dowodowego w sprawach z udziałem zwierząt (pogryzienia, kłusownictwo, nielegalny handel i inne);
  • rDNAtest®-bacteria, która umożliwia oznaczenie profilu mikrobiologicznego śladów dowodowych,
  • ITStest®-plant & fungi, technologia, która ma zastosowanie w ustalaniu profilu śladów biologicznych zanieczyszczonych materiałem roślinnym, grzybami, jak również precyzyjne oznaczanie gatunków a nawet odmian roślin zakazanych prawnie (np. Konopii) i grzybów. 

W ramach badań kryminalistycznych uruchomiliśmy serwis szybkich jakościowych testów narkotykowych, co z pewnością ułatwi i znacznie przyspieszy Państwa pracę.

Dla jednostek stale korzystających z naszych usług przygotowaliśmy program rabatowy, dzięki któremu na każde kolejne zamówienie, będziemy mogli udzielić Państwu większego rabatu obniżając tym samym istotnie koszty postępowania sądowego i prokuratorskiego. Jednostki, które korzystają z naszych usług mogą liczyć na priorytetowe traktowanie ich spraw jak również pełną pomoc fachową w obniżaniu kosztów postępowania, przygotowaniu zlecenia oraz interpretacji wyników badań.